Róże Żywego Różańca

 

Misje Żywego Różańca

 

Od tego roku chcemy rozpocząć nowe dzieło: Misje Żywego Różańca. Nasze doroczne spotkanie przypada w Tygodniu Misyjnym. Wraz z całym Kościołem podejmujemy odpowiedzialność za dzieło ewangelizacji. Pamiętamy szczególnie o tych, którzy zostali posłani przez Kościół katowicki do krajów misyjnych i tam, gdzie brakuje kapłanów. Wielu z nich doświadcza już modlitewnej i finansowej opieki bliskich im róż różańcowych. Inni o taką pomoc proszą.

 

Odpowiadając na te pragnienia, wzorem założycielki Żywego Różańca – Pauliny Jaricot, Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej prosi, aby do naszej modlitwy dołączyć konkretny dar materialny. Równowartość jednej bułki ofiarowana miesięcznie od każdego członka Żywego Różańca mogłaby zasilić Fundusz Misyjny Archidiecezji Katowickiej. Połowa tej sumy byłaby przeznaczona na rzecz konkretnego projektu proponowanego przez kolejnego misjonarza archidiecezji, a druga część ofiar byłaby dzielona pomiędzy pozostałych misjonarzy oraz na animację misyjną. Wnioskowany projekt byłby przedstawiany i rozliczany każdego roku podczas naszej październikowej pielgrzymki. Zbierane ofiary można wpłacać jednorazowo lub w ratach na konto Dzieła Misyjnego Archidiecezji Katowickiej.

 

 

Żywy Różaniec w Archidecezji

 

Założycielką Żywego Różańca jest Paulina Jaricot, która w 1822 r. utworzyła dzieło pomocy misjom pod nazwą Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Cztery lata później stworzyła wielkie zaplecze modlitewne w postaci róż Żywego Różańca. Chciała uczynić Różaniec modlitwą wszystkich i otoczyć nią cały świat.

 

Żywy Różaniec to według statutu zatwierdzonego w roku 2012 przez Konferencję Episkopatu Polski prywatne stowarzyszenie wiernych o charakterze modlitewnym oraz formacyjnym. To największa wspólnota modlitwy, działająca na terenie całej Polski. W archidiecezji katowickiej mamy aktualnie około 3500 Róż Żywego Różańca. Istnieją we wszystkich niemal parafiach. W każdej „Róży” modli się obecnie 20 osób – zgodnie z ilością tajemnic różańcowych.

 

Ze statystyki diecezjalnej Żywego Różańca odnośnie dekanatu Dębieńsko:

BEŁK, Świętego Jana Sarkandra -  20 róż
CZERWIONKA-LESZCZYNY, Najświętszego Serca Pana Jezusa - 4 róże
CZERWIONKA-LESZCZYNY, Świętego Józefa Oblubieńca NMP - 10 róż
CZERWIONKA-LESZCZYNY-CZUCHÓW, Wniebowzięcia NMP - 17 róż
CZERWIONKA-LESZCZYNY-DĘBIEŃSKO, Świętego Jerzego - 7 róż
KSIĄŻENICE, Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
PRZEGĘDZA, Podwyższenia Krzyża Świętego - 14 róż
RYBNIK-KAMIEŃ, Świętego Brata Alberta -18 róż
STANOWICE, Świętego Jacka - 5 róż
SZCZEJKOWICE, Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask
 
 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Czerwionce-Leszczynach, siedziba: Czerwionka-Leszczyny, Aleja św. Barbary 3.