Parafialny Zespół Charytatywny

 

Zespół Charytatywny przy Parafii świętego Józefa Oblubieńca NMP działa od samego początku jej istnienia. Obecnie należy do niego 15 naszych parafianek, na czele z przewodniczącą panią Kariną Rybka. Kilka razy w roku członkinie zespołu spotykają się na zebraniach, którym przewodniczy proboszcz. Na tych spotkaniach omawia się potrzeby parafii, aktywnie dyskutuje się nad wnioskami i pomysłami. Między innymi podczas jednego z takich spotkań zrodził się pomysł stypendiów szkolnych.

 

Każdej pierwszej niedzieli miesiąca kwestujemy przed kościołem na szkolne obiady dla dzieci z rodzin będących obecnie w trudnej sytuacji materialnej. Zespół zajmuję sie pomocą najbiedniejszym naszym parafianom organizując dla nich dwa razy w roku paczki świąteczne. Tak samo wspieramy starszych wiekiem i schorowanych parafian. Dla nich co roku organizujemy paczki oraz spotkanie z poczęstunkiem na Dzień Chorych. Tradycyjnie już prowadzimy „akcję wielkanocną”, polegającą na pakowaniu i sprzedaży popularnych w naszej parafii chlebków wielkanocnych. Poczęstunek śląskim kołaczem w dożynki parafialne - to kolejna nasza akcja.

 

Nie brakuje nas, gdy potrzebna jest pomoc przy organizacji i obsłudze większych spotkań w naszej parafii. Nie jesteśmy zamknięte na nowości. Zawsze przychylnie jesteśmy ustosunkowane do propozycji, które dotyczą wspomożenia tych, którym jest źle i biednie na tym świecie!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Czerwionce-Leszczynach, siedziba: Czerwionka-Leszczyny, Aleja św. Barbary 3.