Dzieci Maryi

 

O wspólnocie

 

Ruch Dzieci Maryi powstał w 1978 roku i został założony przez ks. Jana Morcinka na zlecenie biskupa Herberta Bednorza.

 

Celem ruchu jest upodobnienie się do Maryi i naśladowanie jej cnót. Wraz z naszą Matką i Patronką umacniamy relację z Panem Jezusem.

 

Patronalne święto przypada 8 grudnia- w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Wspólnota Dzieci Maryi naszej parafii łączy nie tylko dziewczynki, ale również chłopców. Nasza grupa liczy 20 dzieci w różnym wieku. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10:00 w salce domu parafialnego. Naszą wspólnotą opiekuje się Ksiądz Proboszcz oraz animatorka Hania. Na co tygodniowych spotkaniach przybliżamy się do Jezusa i Maryi naszej Matki, poznajemy historię Ruchu Dzieci Maryi, pogłębiamy naszą wiarę, modlimy się, śpiewamy i spędzamy czas na wspólnej zabawie. W naszej wspólnocie do funkcji animatorek przygotowują się 3 nasze koleżanki: Alicja, Natalia i Zosia.

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Czerwionce-Leszczynach, siedziba: Czerwionka-Leszczyny, Aleja św. Barbary 3.