Chrzest

CHRZEST

 

 

 

Chrzest odbywa się w trzecią sobotę każdego miesiąca na mszy świętej o godzinie 16:30. Na tej samej Mszy udzielane jest błogosławieństwo dla dzieci rocznych. Nauki przedchrzcielne odbywają się w piątek poprzedzający chrzest, o godzinie 19:00.
 

 

Wymagane dokumenty dotyczące chrztu:

 

 

 

  • akt urodzenia dziecka,
  • formularz zgłoszenia dziecka do chrztu (do pobrania w kancelarii parafialnej - wypełniają go rodzice dziecka)
  • zaświadczenie o byciu praktykującym katolikiem (dla rodziców chrzestnych mieszkających poza parafią - otrzymuje się je w kancelarii swojego kościoła)

 

 

 

Dzieci roczne, rodzice zgłaszają w kancelarii parafialnej podając imię i nazwisko dziecka.

 

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Czerwionce-Leszczynach, siedziba: Czerwionka-Leszczyny, Aleja św. Barbary 3.