Dzieci Maryi

 

O wspólnocie

 

Każdy z nas jest Dzieckiem Maryi, bo dla każdego z nas Maryja jest Matką. To wielki dar i wielkie wyróżnienie. Jej matczyne ręce chcą nieustannie przytulać nas do swojego serca. Wystarczy tylko do Niej podejść…

 

Nie ma lepszego wzoru dla naszych pociech niż Maryja. Doskonale wiedzą, o tym dzieci, które w każdą sobotę uczestniczą w spotkaniach formacyjnych w domu parafialnym. W ten wolny od szkoły dzień, o godz. 10:30, wyspane, pełne energii i roześmiane wpadają do salki. Podczas naszych sobotnich spotkań trudno się nudzić. Są rozmowy o wszystkim i o niczym, które pozwalają lepiej się poznać, ale jest przede wszystkim czas na to, by lepiej poznawać Maryję i Jej Syna, o których opowiada się w czasie spotkań w grupach. Wspólnie się modlimy, śpiewamy i bawimy.

 

W naszej parafii wspólnota Dzieci Maryi łączy dziewczyny i chłopców, którzy chcą naśladować Najświętszą Maryję Pannę w Jej akceptowaniu Bożej woli, oddaniu Jezusowi, pokorze i czystości. Dzieckiem Maryi nie jest się tylko przy ołtarzu, ale jest się nim zawsze i wszędzie: w domu, w szkole, wśród znajomych i przyjaciół.

 

W grupie Dzieci Maryi obecnie jest około 25 dzieci. Dziewczyny i chłopcy należący do Dzieci Maryi są w różnym wieku (począwszy od wieku przedszkolnego po wiek gimnazjalny). Niemniej jednak dzieci dogadują się doskonale- starsze opiekują się młodszymi, są dla nich przykładem, zaś młodsze rewanżują się dziecięcą radością i ufnością.

 

Nasze patronalne święto wspólnoty Dzieci Maryi przypada 8 grudnia- w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Opowiadać o wspólnocie Dzieci Maryi można by jeszcze wiele, ale najważniejsze jest to, że spotkania odbywają się w soboty o godz. 10.30 w domu parafialnym, na które zaproszone są wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum, które chciałyby należeć do naszej wspólnoty. Serdecznie zapraszamy dziewczynki i chłopców. W naszej wspólnocie są osoby w wieku 4 lat, więc ograniczenia wiekowe właściwie nie istnieją.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Czerwionce-Leszczynach, siedziba: Czerwionka-Leszczyny, Aleja św. Barbary 3.