Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.
16.06.2019r.

 

Kościół stawia nam dziś przed oczami jedną z najtrudniejszych do zrozumienia prawd naszej wiary. Bóg jest jeden w trzech Osobach. Żaden człowiek nie zdoła tego do końca pojąć ani wyjaśnić; zostało nam to objawione przez samego Boga. Z pokorą stańmy więc dziś przed Panem i uznajmy Jego potęgę, prosząc, abyśmy przez udział w tej Eucharystii mogli zjednoczyć się z Trójjedynym Bogiem, w którego imię zostaliśmy ochrzczeni.

Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca, jako specjalna, przeznaczona jest na spłatę piece ogrzewania naszego Kościoła i probostwa.
Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

 

1. We wtorek o godz. 8.oo. zapraszam wszystkich uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na Mszę Św. z okazji zakończenia roku szkolnego. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
2. W środę po Mszy św. porannej Nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz w 19 dniu miesiąca modlitwa do Św. Józefa.
3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msza Św.
z uroczystą procesją Teoforyczną ulicami naszej parafii o godz. 8.3o. Dla przypomnienia: Ołtarz I przy ul. Kolejowej; II przy ul. Wyzwolenia; III na ul. Reja; IV Ołtarz i zakończenie procesji na ul. Lipowej przy Krzyżu. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów na procesji. Jeśli ktoś dysponuje płatkami kwiatów, można je przynieść do Zakrystii Panu Kościelnemu.
Po zakończeniu procesji w Kościele Msza Św. o godz. 11.oo.
Kolekta zebrana w czasie Mszy Św. będzie przeznaczona na potrzeby Naszej Parafii.
4. Przypada w tym tygodniu III piątek miesiąca zapraszam na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.oo.
5. W sobotę o godz. 9.oo. zbiórka ministrantów, o godz.10.3o. spotkanie Dzieci Maryi
w salkach.
6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Naszej Parafii.
7. Zapraszam serdecznie do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia
w każdy piątek o godz. 15.oo. w naszym Kościele.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci oraz innych czasopism.
9. Wszystkim Parafian udającym się na urlopy w czasie wakacji życzę, dobrego i bezpiecznego wypoczynku.

Ogłoszenia i intencje znajdziemy w Biuletynie Informacyjnym Parafii, a także na stronie internetowej: www.sw-jozef.wiara.org.pl

 

Bóg zapłać za wspólną modlitwę w czasie Eucharystii.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Czerwionce-Leszczynach, siedziba: Czerwionka-Leszczyny, Aleja św. Barbary 3.