Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA. 11.11.2018r.

 

Chcemy dziękować dziś Bogu za kolejny tydzień naszego życia, za Jego opiekę nad nami i każde dobro, którego doświadczyliśmy i które dokonało się przez nasze działanie. Mamy też dziś szczególny powód do dziękczynienia – przed stu laty nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość. Pragniemy jednocześnie napełnić nasze serca Bożym Duchem, aby przygotować się na to najważniejsze spotkanie z Chrystusem, gdy dobiegnie końca nasze doczesne życie. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie, o rządzących nią i wszystkich jej obywatelach.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę Kościoła MB Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach. Witamy Ks. Proboszcza Grzegorza Węglorza, który wygłosi do nas Słowo Boże. Przed Kościołem po mszach św. zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

 

1. Informuję, że w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. wieczornych.
2. W środę po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. Również w środę po Mszy św. wieczornej o godz. 18.3o. spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w salkach.
4. Przypada w tym tygodniu III piątek miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. porannej.
5. W sobotę o g.8.3o. zbiórka ministrantów, o g.10.3o. spotkanie Dzieci Maryi
w salkach.
6. Kolekta przyszłej trzeciej niedzieli miesiąca, jako specjalna (kopertowa), będzie przeznaczona na wymianę pieca ogrzewania naszego Kościoła i probostwa.
7. Są jeszcze wolne intencje mszalne w miesiącu grudniu. Zachęcam do zamawiania Mszy św. zarówno za żywych jak i zmarłych z naszych rodzin.
8. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2799zł + 199€.
Informacje i zapisy: Biuro Podróży PL TRAVEL, ul. Dąbrowskiego 1/6, 40-032 Katowice, www.pltravel.pl, biuro@pltravel.pl; info@pltravel.pl, tel. kom. 694 980 161 lub 662 097 959, tel./fax 032 256 45 77
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci oraz innych pozycji.
Można nabyć kalendarz seminaryjny na 2019 rok, ze zdjęciami naszych kleryków. Cena 10 zł.
Ogłoszenia i intencje znajdziemy w Biuletynie Informacyjnym Parafii, a także na stronie internetowej: www.sw-jozef.wiara.org.pl

 

Bóg zapłać za wspólną modlitwę w czasie Eucharystii.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Czerwionce-Leszczynach, siedziba: Czerwionka-Leszczyny, Aleja św. Barbary 3.